הפגנה מול הכנסת

נתראה מחר בהפגנה מול הכנסת!

למען עתיד ילדינו. למען מדינתנו.

ימנים ושמאלנים, חילונים ודתיים, מזרחים ואשכנזים, יהודים וערבים.

למען מדינה שערכי מגילת העצמאות הם נר לרגליה. שערך השוויון בה אינו מילה ריקה. למען לא נחדל חלילה מלהיות עם חופשי בארצנו.

ההפיכה המשפטית הקיצונית בגרסת לוין מאיימת על כל הערכים הבסיסיים האלה!

על ערך השוויון, למשל, בכך שתאפשר לחרדים פטור גורף מגיוס או שירות לאומי. לכן נציגיהם תומכים בהפיכה!

על ערך החירות, למשל, בכך שהיא מעניקה כוח מופרז, בלתי מוגבל, לרשות המבצעת. היא נעדרת איזונים ובלמים שהם המפתח לחירות במדינה דמוקרטית.

או בכך שברוב פשוט, ממילאי, תוכל הכנסת לבטל כל הגנה על החירות מתוקף חוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

וזה רק על קצה המזלג.

ההצעה הקיצונית של לוין מסוכנת!

למען מדינתנו, למען עתיד ילדינו!

ניפגש מחר בהפגנה מול הכנסת!

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • אודי  ביום פברואר 13, 2023 בשעה 6:32 PM

  מבלוג מרענן ומחכים על ספרים וסופרים לבמה משוקצת של דעה פוליטית שדופה, רדודה ומתנשאת. לא אכנס יותר למושב הטמא הזה ואני בטוח שאתה תשמח על כך. הרי פלורליזם לדעתך ולדעת מחנה הפיגולים המסית והאלים, המתבכיין והמפסיד שמצבת את עצמך בו נמצא מהמרכז שמאלה. דע גלסנר, וזאת עובדה: אנחנו ננצח במלחמת האחים שהמחנה הנלוז והחלול שלך קרא לו ופתח בו. הדם שישפך יכתים גם את ידך לעד כאות קין.

 • אריק גלסנר  ביום פברואר 13, 2023 בשעה 6:34 PM

  "מלחמת אחים", "מושב טמא". כנראה לא החכמת רבות מכניסתך לבלוג. אלו מילים קשות מאד! "הדם שיישפך", אני לא מאמין שאתה כותב דברים כאלה. הרואות עיניך מה שיוצא ממקלדתך? המחנה שלי פתח במלחמה? איזו שערה משערות מי נפלה על ידי המחנה שלי שאתה ככה מרשה לך להתבטא בביטויי דם? אני מזועזע מהתגובה האלימה שלך ואני מקווה שכשתירגע תמחק אותה. עד אז: צא לשלום מפה איש הדמים.

  • אודי  ביום פברואר 13, 2023 בשעה 6:49 PM

   אתה רציני או שאתה מעמיד פנים?! היום קרא זולל הכלבים רון חולדאי לשפיכות דמים, חברי מרצ למרי אזרחי ומלחמת אחים, דגלי אשף נישאים אל על בהפגנות הנלוזות, להזכיר את דברי דרוקר על דם ברחובות? את סמלי הס"ס לצד תמונת השר לוין? על הכדור בראש שצריך להכניס לנתניהו לדברי אסף חפץ?! אלה דחלילים מהמחנה שלך, בכירים, לא אספסוף, הם שנמצאים לצידך בהפגנות. ובוודאי של אחכים מאדם שהסתבר שהוא חמור נושא ספרים ולא יותר.

   • אריק גלסנר  ביום פברואר 13, 2023 בשעה 7:00 PM

    למרות הקצף על שפתיך והעובדה שניכר שאתה ניזון מתעמולה חד צדדית אענה לך. חולדאי לא קרא לשפיכות דמים. הוא ציין עובדה היסטורית שאם מדינת ישראל, חלילה, תידרדר לדיקטטורה, הרי שניסיון העבר מוכיח שדיקטטורות לא קורסות ללא אלימות. הוא לא אמר שצריך לאחוז בנשק. ורק היותך בעידנא דריתחא, אני מאמין, מונע ממך להבין הבנת הנקרא כזו. בהפגנות קפלן שהייתי בהן, והייתי כמעט בכולן, 99 אחוז מהנוכחים שנשאו שלטים נשאו דגלי ישראל ודברים ברוח דומה של "יהודית דמוקרטית", ראיתי רק פעם אחת דגל אש"ף מבין למעלה מאלף דגלים. את הסיפור על אסף חפץ איני מכיר ואני בטוח שהמידע שלך שגוי. לגבי סמל הס"ס, עדיף שמחנה הימין לא יזכיר את השימוש הזה שהיה נוכח כל כך בהפגנות נגד רבין…אבל לעיקר: יש הבדל עצום בין אמירות לבין מעשים. כבר למעלה מארבעים שנה שהאלימות הממשית באה מימין לשמאל ולא ההיפך (רצח אמיל גרינצווייג, רצח רבין, מעשיו של גולדשטיין ודומיו ועוד). אתה מצוי בעידנא דריתחא ולכן אתה גם מרשה לעצמך לחרף ולגדף אותי. חבל מאד. בכל מקרה, לגבי משהו שכתבת קודם: צר לי על כך שאתה לא תקרא יותר בבלוג הזה ובהחלט איני סבור שהאמת כולה מצויה מהמרכז שמאלה, כפי שכתבת. מה שלא אומר שאם מקללים אותי אינני מוכן להשיב בחריפות למקלל. ושאם חוצים קווים אדומים (כדם…בנוסח תגובתך שמקודם) איני יוצא מגדרי בתגובה.

 • אודי  ביום פברואר 13, 2023 בשעה 7:42 PM

  כן אני רותח וקצף על שפתיי. אתם מדמים סכנה, רואים צל הרים כהרים רק כי הפסדתם בבחירות, רק כי העם לא קונה את עגלתכם האידאולוגית. לא שמעתי קריאות לפשרה ול"הסכמה רחבה" שכשתוכנית הגירוש מעזה יצאה לדרך וכשהסכם אוסלו התקבל על חודו של קול אחד (ומיצובישי). איפה הייתה אז התקשורת? איפה היו אז אנשי הספרות והספר כשילדות בנות 14 נעצרו עד תום ההליכים?
  הסיפור על תמונת רבין במדי ס"ס נטחן עד לזרא גם כשהסתבר שהופצה על ידי סוכן השב"כ אבישי רביב, גם הסיפור על "ארון הקבורה לרבין" למרות שנכתב עליו 'רבין קובר את הציונות'. די למחזר שקרים. ועוד אתה טוען שאני לא מבין. למה התעלמת מדברי דרוקר ויאיר גולן? כשראש עיר מוציא מפיו את הביטוי שפיכות דמים, דם עלול להישפך, הרי מחנה השמאל תמיד טוען שמילים יכולות להרוג. והשמאל היה גם היה אלים ומסית ומתנשא: כשנחטפו תינוקות מהוריהם, כשהושלכו משפחות למעברות, כשהתייחס למזרחיים כפסולת אדם, כשדרש נאמנות סובייטית בצורת הפנקס האדום.
  הרפורמה של לוין לא תבטל את הדמוקרטיה היא תחזק אותה, זוהי אותה רפורמה בדיוק שזכתה להסכמה על ידי ראשי האופוזיציה כולל מר לפיד. מה השתנה בדיוק? על מה רועדת האדמה? על מה הקריאות למלחמת אחים?
  מצטער על האמירות הבוטות נגדך אישית, זה באמת לא במקום.

  "את הסיפור על אסף חפץ איני מכיר ואני בטוח שהמידע שלך שגוי" בבקשה:
  https://www.0404.co.il/?p=738625
  ויש גם את זה: https://twitter.com/Likud_Party/status/1536722219480633344/photo/1
  וגם את זה:
  https://did.li/z2RNf
  הימין התחיל עם זה?

  מספיק אדם אחד עם אקדח. אתם הטפתם לזה שנים.

  • אריק גלסנר  ביום פברואר 14, 2023 בשעה 8:35 AM

   אתה טוען כמה טענות נכונות לצד טענות לא מדויקות וכאלה שאינן עונות לעיקר טענותיי. ראשית, אתה צודק שהכרזה של רבין במדי ס.ס. הופצה לכתב הערוץ הראשון על ידי אבישי רביב, אם כי, חשוב לזכור, לא נוצרה על ידו, אלא על ידי שני נערים שהשתתפו בהפגנות נגד רבין. שגיתי כאן במקצת וביררתי קצת – ואתה צודק.
   עם זאת, הקריאות "רבין בוגד" ו"רבין רוצח" ודאי לא נקראו רק על ידי אבישי רביב. אבל העיקר, העיקר – מבחן התוצאה! רצח אירע, נכון?! ורצח מכיוון הימין הקיצוני. נכון?! במבחן התוצאה התוצאה היא עשרות רבות מצד ימין מול אפס מצד שמאל בארבעת העשורים האחרונים (אמיל גרינצווייג, רבין, נרצחי גולדשטיין, משפחת דוואבשה, אבו חדיר, עמי פופר ועוד ועוד). אז נכון, יש כמה אנשים במחנה המרכז שמאל שצריכים לסתום את הפה, אתה צודק בהחלט, ולהתנצל על דבריהם – אבל אין מה להשוות במבחן התוצאה.
   לגבי ילדי תימן: היסטוריונים רציניים טוענים שמדובר בעלילת דם. הנושא – לכל הפחות – שנוי במחלוקת.

   ברור, השמאל ככלל לא חסין מטעויות ולא חסין מטבעו מאלימות (בעברו הרחוק השמאל הקומוניסטי ברוסיה היה רצחני, פשוטו כמשמעו) ויש להישמר מלהגיע לזה. התזכורות חשובות. אבל בדורנו, מה לעשות, אין מה להשוות בין אלימות מצד ימין לאלימות מצד שמאל.

   הטענות שלך על הסכמי אוסלו שהתקבלו ברוב מצומצמם הן טענות שאני מקשיב להן. בהחלט. זה היה חוקי ולגיטימי אבל זה היה בעייתי להגיע להכרעות הרות גורל כאלה ברוב קטן כל כך (בניגוד להתנתקות שלה היה רוב מוצק בהרבה, צר לי). גם טענתך על אי ההתקוממות על מעצר קטינים ראויה בהחלט להתייחסות ולבדיקה.

   • אודי  ביום פברואר 14, 2023 בשעה 4:50 PM

    תודה גלסנר על הדברים. בדיבור על טענות מדויקות וטענות לא מדויקות עולה המסקנה שתמונה מדינית/חברתית/פוליטית היא תמיד מורכבת מאוד ואין למי מהצדדים בעלות על האמת האחת והיחידה, אם היא בכלל קיימת, אבל דווקא לכן אני שואל ברצינות האם באמת יקיץ הקץ על הדמוקרטיה אם רפורמת לוין תתגשם במלואה? קראתי כמה פעמים את הרפורמה המוצעת גם חלק מטענות הנגד (שרובם לא קונקרטיים כל כך) ובאמת לא מצאתי אפילו הד קלוש לזה.
    אני לא אומר את זה בציניות, אני מקבל את זה שהבנת הנקרא שלך כחוקר, מבקר ספרות וסופר עולה על שלי, האם תוכל להאיר את עיני? מה אני מפספס? למה המדינה רועדת כל כך? מה מביא אותך לכתוב פוסט כזה שקורא להציל את המדינה?

    לגבי אלימות ימין ושמאל. לא אעסוק בהשוואות בין משטרים שמאליים לימניים מבחינת האלימות שאליה הם יכולים לדרדר. גרסתם הקיצונית של כל תצורת משטר הביאה לאסונות מחרידים. אני מסכים שהימין בארץ היה יותר אלים מהבחינה של אלימות כוחנית רגעית: רצח רבין, רצח אמיל גרינצוויג, טבח מערת המכפלה, אולם אלימות שבאה מעוצמה כמו היכולת של התקשורת ושל מערכת המשפט ושל הפרקליטות להשתיק ולהעלים דעות ומחאות – לא סגרו את ערוץ 7 ברדיו? לא ניסו לסגור את ישראל היום? להכריז על עכשיו 14 כערוץ תעמולה? לפטר את ברדוגו מגל"צ למרות שהתוכנית שלו הייתה המואזנת ביותר ברדיו? -מקרים ועוולות קשות (ידעת ששני מפגינים הציתו עצמם למוות כמחאה על ההתנתקות?) – באופן כל כך גורף כפי שקרה וקורה בימינו אלה, לא לכבד תרבות שונה, או לא לקדם אדם 'כי יש לו אג'נדה' זה מסוכן לא פחות.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: